Läätsed ja meik: millele tähelepanu pöörata?

Silma sattunud meigiosakesed võivad tuua kaasa silmaärrituse, eriti kui samal ajal on silmas ka läätsed. Mida teha paremini, et meigi ja läätsede koos kandmine kulgeks ebamugavusteta?

Image alt: Pese ja kuivata käed erilise hoolega alati enne, kui läätsesid puudutad.

  1. Pese käsi!

Kõikvõimalikud kosmeetikatooted ja muud sõrmedele sattunud ained võivad läätsede silma panemise käigus silma sattuda ning tulemuseks võib olla tõsine silmaärritus. Pese ja kuivata käed erilise hoolega alati enne, kui läätsesid puudutad. Pane alati esimesena läätsed silma ning alles seejärel alusta kosmeetika- ja meigitoodete pealekandmist. 

  1. Eelista õlivabasid tooteid

Läätsekandjatel soovitatakse vältida vähemalt silmade ümbruses õlise tekstuuriga kosmeetikatooteid. Kreemides ja lauvärvides sisalduv õli võib mõnikord mööda loomulikke näojooni silma sattuda. Läätsedega kontakti sattudes võib see nägemise häguseks muuta ning läätsed ära rikkuda.

  1. Ära kanna meiki lauservale

Lauserv on otsekontaktis silma pinnaga ning sellel paiknevad silma rasunäärmed. Silmalau serva katmist silmapliiatsi või muu meigiga võiks silmade tervise huvides vältida igaüks, kuid läätsekandjate jaoks on riske rohkem. Lauservalt võivad meigiosakesed kergesti silma ja läätsedele sattuda ning ärritust põhjustada. Samuti võib silma rasunäärmete blokeerimine soodustada silmade kuivustunnet või koguni lauäärepõletikku.

  1. Eelista ühepäevaseid läätsesid

Ühepäevased läätsed on kõige hügieenilisem valik, kuna need visatakse päeva lõpus pärast silmast välja võtmist ära ning järgmisel päeval pannakse silma uus ja puhas läätsepaar. Kui juhtub, et läätsed satuvad kontakti meigiosakestega, saad need kohe silmast võtta, ära visata ning võtta kasutusele uued ja puhtad.

  1. Vali silmaümbruse jaoks spetsiaalsed puhastustooted

Spetsiaalsed silmalaugude puhastusvahendid ja puhastuslapid aitavad saada silmaümbruse puhtaks kõikvõimalikust ebapuhtusest, sealhulgas kosmeetikatoodete jääkidest. Spetsiaalseid silmalaugude hügieenitooteid soovitatakse silmalaugude ärrituse korral, kuid neist on abi ka ennetavalt – et silmaümbrusele ei jääks meigiosakesi, mis võivad silma minna ning läätsedega kontakti sattuda.